GS 18
No qualifiers found.
Direct Acceptance | |||||
---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
[1] | Kaitlyn RAMDUTH | ZA | No | - | |
[2] | Hanmaré Mc Aslin | Somerset West Tennis Club | No | - | |
[3] | Luise Janse van Rensburg | ZA | Jim Fouché High School | No | - |
[4] | Isabella Basson | ZA | Midstream College | No | - |
- | Sophia Fuller | ZA | Rondebosch Tennis Centre | No | - |
- | Ashtyn CASON | ZA | Hillcrest Tennis Club | No | - |
- | Arili BOSHOFF | ZA | Nelspruit Hoerskool | No | - |
- | Celina Joseph | ZA | Curro Durbanville | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
2023-10-14 10:00am | Box 1: X1 | EDG - Court 3 |
Kaitlyn RAMDUTH [1]
|
Luise Janse van Rensburg [3]
|
7-5, 6-1 |
2023-10-13 12:00pm | Box 1: X2 | EDG - Court 5 |
Kaitlyn RAMDUTH [1]
|
Arili BOSHOFF
|
6-2, 6-2 |
2023-10-13 9:00am | Box 1: X3 | EDG - Court 1 |
Kaitlyn RAMDUTH [1]
|
Sophia Fuller
|
7-6(1), 6-4 |
2023-10-13 9:00am | Box 1: X4 | EDG - Court 2 |
Luise Janse van Rensburg [3]
|
Arili BOSHOFF
|
5-7, 7-5, 6-2 |
2023-10-13 12:00pm | Box 1: X5 | EDG - Court 6 |
Luise Janse van Rensburg [3]
|
Sophia Fuller
|
6-1, 6-1 |
2023-10-14 10:00am | Box 1: X6 | EDG - Court 4 |
Arili BOSHOFF
|
Sophia Fuller
|
7-6(4), 6-1 |
2023-10-14 10:00am | Box 2: X7 | EDG - Court 5 |
Hanmaré Mc Aslin [2]
|
Isabella Basson [4]
|
6-3, 4-6, 3-6 |
2023-10-13 1:30pm | Box 2: X8 | EDG - Court 1 |
Hanmaré Mc Aslin [2]
|
Ashtyn CASON
|
6-2, 6-2 |
2023-10-13 9:00am | Box 2: X9 | EDG - Court 3 |
Hanmaré Mc Aslin [2]
|
Celina Joseph
|
7-5, 6-4 |
2023-10-13 9:00am | Box 2: X10 | EDG - Court 4 |
Isabella Basson [4]
|
Ashtyn CASON
|
7-5, 6-2 |
2023-10-13 1:30pm | Box 2: X11 | EDG - Court 2 |
Isabella Basson [4]
|
Celina Joseph
|
0-6, 6-4, 3-6 |
2023-10-14 10:00am | Box 2: X12 | EDG - Court 6 |
Ashtyn CASON
|
Celina Joseph
|
1-6, 0-6 |
2023-10-14 2:30pm | A1 | EDG - Court 5 |
Kaitlyn RAMDUTH [1]
|
Isabella Basson [4]
|
6-3, 6-4 |
2023-10-14 2:30pm | A2 | EDG - Court 6 |
Hanmaré Mc Aslin [2]
|
Luise Janse van Rensburg [3]
|
4-6, 6-7(5) |
2023-10-15 8:30am | A3 | EDG - Court 1 |
Kaitlyn RAMDUTH [1]
|
Luise Janse van Rensburg [3]
|
6-4, 6-2 |
2023-10-15 8:30am | B1 | EDG - Court 5 |
Isabella Basson [4]
|
Hanmaré Mc Aslin [2]
|
6-4, 6-3 |
2023-10-14 2:30pm | C1 | WELG - Court 3 |
Arili BOSHOFF
|
Ashtyn CASON
|
6-3, 6-0 |
2023-10-14 2:30pm | C2 | WELG - Court 4 |
Celina Joseph
|
Sophia Fuller
|
6-2, 6-1 |
2023-10-15 10:00am | C3 | WELG - Court 5 |
Arili BOSHOFF
|
Celina Joseph
|
6-0, 6-2 |
2023-10-15 10:00am | D1 | WELG - Court 6 |
Ashtyn CASON
|
Sophia Fuller
|
0-6, 1-6 |