GS 12
No qualifiers found.
Direct Acceptance | |||||
---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
[1] | Kara Taute | WELKOM VOLKSKOOL | No | - | |
[2] | Mia De Wet | Rustenburg Primary | No | - | |
[3] | Anabèl Van Pletzen | ZA | Mooirivier Laerskool | No | - |
[4] | Brooklyn Smith | ZA | Van der Westhuizen Tennis Academy | No | - |
- | Gofaone Mogorosi | Mmabatho Tennis Centre | No | - | |
- | Amy Willson | ZA | Rustenburg High | No | - |
- | Lilly Neethling | Rustenburg High | No | - | |
- | Milan Conradie | Bothaville Tennis Club | No | - | |
- | Cara Venter | Bothaville Tennis Club | No | - | |
- | Emma Spamer | ZA | Fichardpark Primary | No | - |
- | Helga Erwee | Hennenman High | No | - | |
- | Mariaana Spamer | ZA | Fichardtpark Laerskool | No | - |
- | Camdyn Farah | ZA | German Country Club | No | - |
- | Nelia Holtzhausen | ZA | Randburg Tennis Club | No | - |
- | Mika Alberts | ZA | Laerskool Wierdapark | No | - |
- | Ariana Van Der Westhuizen | ZA | Lapesa Tennis Club | No | - |
Withdrawn (On-time) | |||||
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
- | Genevieve Goodchild | Woodland Hills Tennis Club | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
2023-09-08 1:30pm | A1 | BAL - Court 1 |
Kara Taute [1]
|
Helga Erwee
|
6-0, 6-0 |
2023-09-08 1:30pm | A2 | BAL - Court 2 |
Gofaone Mogorosi
|
Cara Venter
|
6-2, 6-0 |
2023-09-08 1:30pm | A3 | BAL - Court 3 |
Anabèl Van Pletzen [3]
|
Nelia Holtzhausen
|
6-1, 6-1 |
2023-09-08 1:30pm | A4 | BAL - Court 4 |
Amy Willson
|
Ariana Van Der Westhuizen
|
4-6, 0-6 |
2023-09-08 2:45pm | A5 | BAL - Court 1 |
Lilly Neethling
|
Mika Alberts
|
2-6, 0-6 |
N/A | A6 | BAL - Court 2 |
Emma Spamer
|
Brooklyn Smith [4]
(Did not play)
|
Walkover |
2023-09-08 2:45pm | A7 | BAL - Court 3 |
Mariaana Spamer
|
Camdyn Farah
|
6-2, 6-1 |
2023-09-08 2:45pm | A8 | BAL - Court 4 |
Milan Conradie
|
Mia De Wet [2]
|
1-6, 0-6 |
2023-09-09 8:00am | A9 | BAL - Court 1 |
Kara Taute [1]
|
Gofaone Mogorosi
|
6-3, 6-0 |
2023-09-09 8:00am | A10 | BAL - Court 2 |
Anabèl Van Pletzen [3]
|
Ariana Van Der Westhuizen
|
6-4, 6-3 |
2023-09-09 8:00am | A11 | BAL - Court 3 |
Mika Alberts
|
Emma Spamer
|
4-6, 2-6 |
2023-09-09 8:00am | A12 | BAL - Court 4 |
Mariaana Spamer
|
Mia De Wet [2]
(Ret.)
|
5-7, 3-1 Retired |
2023-09-09 11:45am | A13 | BAL - Court 1 |
Kara Taute [1]
|
Anabèl Van Pletzen [3]
|
6-2, 6-4 |
2023-09-09 11:45am | A14 | BAL - Court 2 |
Emma Spamer
|
Mariaana Spamer
|
0-6, 0-6 |
2023-09-10 9:15am | A15 | PG - Court 6 |
Kara Taute [1]
|
Mariaana Spamer
|
3-6, 2-6 |
2023-09-10 8:00am | B1 | BAL - Court 4 |
Anabèl Van Pletzen [3]
|
Emma Spamer
|
6-0, 6-2 |
2023-09-09 11:45am | C1 | BAL - Court 3 |
Gofaone Mogorosi
|
Ariana Van Der Westhuizen
|
6-7, 4-6 |
2023-09-10 8:00am | C3 | BAL - Court 5 |
Ariana Van Der Westhuizen
|
Mika Alberts
|
6-3, 6-4 |
2023-09-09 9:15am | E1 | BAL - Court 1 |
Helga Erwee
|
Cara Venter
|
6-0, 6-0 |
2023-09-09 9:15am | E2 | BAL - Court 2 |
Nelia Holtzhausen
|
Amy Willson
|
1-6, 1-6 |
2023-09-09 9:15am | E4 | BAL - Court 4 |
Camdyn Farah
|
Milan Conradie
|
6-1, 6-2 |
2023-09-10 8:00am | E5 | BAL - Court 1 |
Helga Erwee
|
Amy Willson
|
3-6, 5-7 |
2023-09-10 8:00am | E6 | BAL - Court 2 |
Lilly Neethling
|
Camdyn Farah
|
2-6, 1-6 |
2023-09-10 10:30am | E7 | BAL - Court 1 |
Amy Willson
|
Camdyn Farah
|
1-6, 4-6 |
2023-09-10 10:30am | F1 | BAL - Court 2 |
Helga Erwee
|
Lilly Neethling
|
6-0, 6-1 |
2023-09-10 8:00am | G1 | BAL - Court 3 |
Cara Venter
|
Nelia Holtzhausen
|
1-6, 0-6 |
N/A | G3 | BAL - Court 3 |
Nelia Holtzhausen
|
Milan Conradie
(Did not play)
|
Walkover |