BS 16
No qualifiers found.
Direct Acceptance | |||||
---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
[1] | Reuben DE KLERK | Pukke Tennis Club | No | - | |
[2] | Siyabonga Jaca | Westridge Tennis Stadium | No | - | |
[3] | Simphiwe Ngwenya | ZA | Westridge Tennis Stadium | No | - |
[4] | Willem DE WAAL | ZA | Laerskool Dirkie Uys Primary | No | - |
- | Dawid scholtz | ZA | Laerskool Fd Conradie | No | - |
- | Jayden SUMMERS | Midstream College | No | - | |
- | Michaèl Bell | ZA | North West | No | - |
- | Matt Lekay | ZA | Kuilsrivier Tennis Club | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
2023-10-14 8:30am | Box 1: X1 | EDG - Court 5 |
Reuben DE KLERK [1]
|
Simphiwe Ngwenya [3]
|
6-2, 6-4 |
2023-10-13 3:00pm | Box 1: X2 | EDG - Court 1 |
Reuben DE KLERK [1]
|
Michaèl Bell
|
6-2, 6-2 |
2023-10-13 10:30am | Box 1: X3 | EDG - Court 3 |
Reuben DE KLERK [1]
|
Dawid scholtz
|
7-5, 6-1 |
2023-10-13 10:30am | Box 1: X4 | EDG - Court 4 |
Simphiwe Ngwenya [3]
|
Michaèl Bell
|
3-6, 7-6, 6-3 |
2023-10-13 3:00pm | Box 1: X5 | EDG - Court 2 |
Simphiwe Ngwenya [3]
|
Dawid scholtz
|
3-6, 6-1, 6-2 |
2023-10-14 8:30am | Box 1: X6 | EDG - Court 6 |
Michaèl Bell
|
Dawid scholtz
|
2-6, 2-6 |
2023-10-14 10:00am | Box 2: X7 | EDG - Court 1 |
Siyabonga Jaca [2]
|
Willem DE WAAL [4]
|
0-6, 6-4, 0-6 |
2023-10-13 3:00pm | Box 2: X8 | EDG - Court 3 |
Siyabonga Jaca [2]
|
Jayden SUMMERS
|
6-3, 6-2 |
2023-10-13 10:30am | Box 2: X9 | EDG - Court 5 |
Siyabonga Jaca [2]
|
Matt Lekay
|
1-6, 6-3, 6-2 |
2023-10-13 10:30am | Box 2: X10 | EDG - Court 6 |
Willem DE WAAL [4]
|
Jayden SUMMERS
|
6-3, 6-0 |
2023-10-13 3:00pm | Box 2: X11 | EDG - Court 4 |
Willem DE WAAL [4]
|
Matt Lekay
|
6-2, 6-0 |
2023-10-14 10:00am | Box 2: X12 | EDG - Court 2 |
Jayden SUMMERS
|
Matt Lekay
|
6-1, 3-6, 3-6 |
2023-10-14 1:00pm | A1 | EDG - Court 5 |
Reuben DE KLERK [1]
|
Siyabonga Jaca [2]
|
6-1, 6-4 |
2023-10-14 1:00pm | A2 | EDG - Court 6 |
Willem DE WAAL [4]
|
Simphiwe Ngwenya [3]
|
6-2, 6-1 |
2023-10-15 10:00am | A3 | EDG - Court 2 |
Reuben DE KLERK [1]
|
Willem DE WAAL [4]
|
6-4, 6-3 |
2023-10-15 11:30am | B1 | EDG - Court 3 |
Siyabonga Jaca [2]
|
Simphiwe Ngwenya [3]
(Ret.)
|
7-5 Retired |
2023-10-14 2:30pm | C1 | WELG - Court 5 |
Dawid scholtz
|
Jayden SUMMERS
|
6-3, 6-2 |
2023-10-14 2:30pm | C2 | WELG - Court 6 |
Matt Lekay
|
Michaèl Bell
|
7-5, 6-0 |
2023-10-15 10:00am | C3 | WELG - Court 3 |
Dawid scholtz
|
Matt Lekay
|
6-1, 6-4 |
2023-10-15 10:00am | D1 | WELG - Court 4 |
Jayden SUMMERS
|
Michaèl Bell
|
6-2, 6-1 |