MD
No qualifiers found.
Direct Acceptance | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Partner | Alternate | Replaced |
[1] | Munashe TEBURU | ZW | Berea Lawn Tennis Club | Simphiwe Ngwenya | No | - |
[1] | Simphiwe Ngwenya | ZA | Westridge Tennis Stadium | Munashe TEBURU | No | - |
[2] | Matthew WILSON | ZA | Westville Boys High | Johannes Adam | No | - |
[2] | Johannes Adam | ZA | Westville Boys High | Matthew WILSON | No | - |
[3] | Caleb Fyvie | Kearsney College | Haydn Wakefield | No | - | |
[3] | Haydn Wakefield | Caleb Fyvie | No | - | ||
[4] | Ngcobo Scelo | ZA | University Of Kzn Pmb | Lindokuhle Gcwensa | No | - |
[4] | Lindokuhle Gcwensa | ZA | Westridge Tennis Stadium | Ngcobo Scelo | No | - |
- | Nhimpine Uate | MZ | Colin Robertson | No | - | |
- | Ruben Botha | ZA | Hoerskool Richardsbaai | Dominic Soldat | No | - |
- | Colin Robertson | ZA | Howick High School | Nhimpine Uate | No | - |
- | Simon ANDERTON | Durban North Tennis Club | Alistair Mingay | No | - | |
- | Alistair Mingay | ZA | Durban North Tennis Club | Simon ANDERTON | No | - |
- | Brogan Esterhuizen | ZA | Northwood High | Ryan Lister-James | No | - |
- | Ryan Lister-James | ZA | Prospect Tennis Club | Brogan Esterhuizen | No | - |
- | Dominic Soldat | Richards Bay High | Ruben Botha | No | - | |
- | Menzi Mkhwanazi | ZA | Westridge Tennis Stadium | Zaheer Davis | No | - |
- | Zaheer Davis | Westville Boys High | Menzi Mkhwanazi | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
2023-04-22 2:00pm | A7 | WTS - Court 25 |
Zaheer Davis
Menzi Mkhwanazi
|
Dominic Soldat
Ruben Botha
|
6-3, 6-2 |
2023-04-22 2:00pm | A9 | WTS - Court 14 |
Munashe TEBURU [1]
Simphiwe Ngwenya [1]
|
Alistair Mingay
Simon ANDERTON
|
6-1, 6-2 |
2023-04-22 2:00pm | A10 | WTS - Court 12 |
Caleb Fyvie [3]
Haydn Wakefield [3]
|
Colin Robertson
Nhimpine Uate
|
6-1, 6-0 |
2023-04-22 2:00pm | A11 | WTS - Court 11 |
Ryan Lister-James
Brogan Esterhuizen
|
Lindokuhle Gcwensa [4]
Ngcobo Scelo [4]
|
5-7, 5-7 |
2023-04-22 3:15pm | A12 | WTS - Court 10 |
Zaheer Davis
Menzi Mkhwanazi
|
Johannes Adam [2]
Matthew WILSON [2]
|
0-6, 0-6 |
2023-04-23 10:40am | A13 | WTS - Court 12 |
Munashe TEBURU [1]
Simphiwe Ngwenya [1]
|
Caleb Fyvie [3]
Haydn Wakefield [3]
|
6-1, 6-2 |
2023-04-23 10:40am | A14 | WTS - Court 11 |
Lindokuhle Gcwensa [4]
Ngcobo Scelo [4]
|
Johannes Adam [2]
Matthew WILSON [2]
|
1-6, 6-1, 7-10 |
2023-04-23 12:00pm | A15 | WTS - Court 12 |
Munashe TEBURU [1]
Simphiwe Ngwenya [1]
|
Johannes Adam [2]
Matthew WILSON [2]
|
6-3, 6-3 |