GS 14
No qualifiers found.
Direct Acceptance | |||||
---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
[1] | Diana Hendrik | ZA | Honeydew Tennis Club | No | - |
[2] | Gabriella Steytler | ZA | German Country Club | No | - |
[3] | Jessica Kock | Umhlali Country Club | No | - | |
[4] | Kristin Woodcock | ZA | Northcliff High School | No | - |
[5] | Simoné Swart | ZA | Lowveld Juniors | No | - |
[6] | Angel Sinethemba Makhubedu | ZA | Middelburg Country Club | No | - |
[7] | Keotshepile Ntlatleng | Hammanskraal Tennis Club | No | - | |
[8] | Annemie Roux | ZA | Northern suburbs Tennis Club | No | - |
- | Elmien Geertsema | Rustenburg Tennis club | No | - | |
- | Katie Doyer | ZA | Pirates Tennis Club | No | - |
- | Nina Pieterse | ZA | Northern suburbs Tennis Club | No | - |
- | Annabelle van der Merwe | Northern suburbs Tennis Club | No | - | |
- | Jourise van Wyk | ZA | Rustenburg | No | - |
- | Isabella Molyneaux | ZA | Kilarney | No | - |
- | Erin Stojakovic | ZA | Johannesburg Country Club | No | - |
- | Diane De Jager | Curro | No | - | |
- | Nokwazi Liyanda Ngcobo | ZA | Kanyamazane Tennis Club | No | - |
- | Zoe Mabunda | Lowveld Juniors | No | - | |
- | Divine Makhubedu | KPM TENNIS CLUB | No | - | |
- | Shayna Lea | ZA | Lowveld Juniors | No | - |
- | Milan Van Heerden | ZA | Lowveld Juniors | Yes | Lethabo Chiloane |
- | Enocentia Khambule | ZA | Lowveld Juniors | No | - |
- | Sonel Maritz | ZA | Western Mpumalanga Juniors | No | - |
Withdrawn (On-time) | |||||
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
- | Lethabo Chiloane | ZA | Lowveld Juniors | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
2023-03-18 9:15am | A2 | PRTC - Court 4 |
Isabella Molyneaux
|
Divine Makhubedu
|
6-0, 6-0 |
2023-03-18 10:30am | A3 | PRTC - Court 4 |
Katie Doyer
|
Enocentia Khambule
|
6-1, 6-1 |
2023-03-18 9:15am | A6 | PRTC - Court 5 |
Sonel Maritz
|
Nina Pieterse
|
7-6(5), 6-4 |
2023-03-18 10:30am | A7 | PRTC - Court 1 |
Nokwazi Liyanda Ngcobo
|
Shayna Lea
|
0-6, 0-6 |
2023-03-18 10:30am | A10 | PRTC - Court 2 |
Diane De Jager
|
Elmien Geertsema
|
6-1, 6-2 |
2023-03-18 11:45am | A11 | PRTC - Court 5 |
Annabelle van der Merwe
|
Erin Stojakovic
|
6-7(4), 6-1, 6-3 |
N/A | A14 | PRTC - Court 3 |
Zoe Mabunda
(Did not play)
|
Milan Van Heerden
|
Walkover |
2023-03-18 1:00pm | A17 | PRTC - Court 3 |
Diana Hendrik [1]
|
Isabella Molyneaux
|
6-1, 6-1 |
2023-03-18 1:00pm | A18 | PRTC - Court 4 |
Katie Doyer
|
Annemie Roux [8]
|
3-6, 3-6 |
2023-03-18 1:00pm | A19 | PRTC - Court 5 |
Jessica Kock [3]
|
Sonel Maritz
|
6-3, 6-3 |
2023-03-18 2:15pm | A20 | PRTC - Court 1 |
Shayna Lea
|
Angel Sinethemba Makhubedu [6]
|
6-7, 1-6 |
2023-03-18 2:15pm | A21 | PRTC - Court 2 |
Simoné Swart [5]
|
Diane De Jager
|
6-3, 6-3 |
2023-03-18 2:15pm | A22 | PRTC - Court 3 |
Annabelle van der Merwe
|
Kristin Woodcock [4]
|
4-6, 2-6 |
2023-03-18 3:30pm | A23 | PRTC - Court 4 |
Keotshepile Ntlatleng [7]
|
Milan Van Heerden
|
0-6, 0-6 |
2023-03-18 3:30pm | A24 | PRTC - Court 5 |
Jourise van Wyk
|
Gabriella Steytler [2]
|
2-6, 0-6 |
2023-03-19 8:00am | A25 | PRTC - Court 1 |
Diana Hendrik [1]
|
Annemie Roux [8]
|
6-0, 6-1 |
2023-03-19 8:00am | A26 | PRTC - Court 2 |
Jessica Kock [3]
|
Angel Sinethemba Makhubedu [6]
|
6-1, 6-3 |
2023-03-19 8:00am | A27 | PRTC - Court 3 |
Simoné Swart [5]
|
Kristin Woodcock [4]
|
3-6, 6-4, 2-6 |
2023-03-19 8:00am | A28 | PRTC - Court 4 |
Milan Van Heerden
|
Gabriella Steytler [2]
|
7-6(4), 6-1 |
2023-03-20 10:30am | A29 | PRTC - Court 1 |
Diana Hendrik [1]
|
Jessica Kock [3]
|
6-2, 6-3 |
2023-03-20 10:30am | A30 | PRTC - Court 2 |
Kristin Woodcock [4]
|
Milan Van Heerden
|
6-3, 6-3 |
2023-03-21 8:00am | A31 | PRTC - Court 5 |
Diana Hendrik [1]
|
Kristin Woodcock [4]
|
6-4, 6-1 |
2023-03-21 9:15am | B1 | PRTC - Court 1 |
Jessica Kock [3]
|
Milan Van Heerden
|
0-6, 1-6 |
2023-03-20 10:30am | C1 | PRTC - Court 3 |
Annemie Roux [8]
|
Angel Sinethemba Makhubedu [6]
|
3-6, 5-7 |
2023-03-20 10:30am | C2 | PRTC - Court 4 |
Simoné Swart [5]
|
Gabriella Steytler [2]
|
6-2, 3-6, 8-10 |
2023-03-21 9:15am | C3 | PRTC - Court 2 |
Angel Sinethemba Makhubedu [6]
|
Gabriella Steytler [2]
|
1-6, 3-6 |
2023-03-20 4:00pm | D1 | PRTC - Court 1 |
Annemie Roux [8]
|
Simoné Swart [5]
|
1-6, 2-6 |
2023-03-19 8:00am | E1 | PRTC - Court 5 |
Isabella Molyneaux
|
Katie Doyer
|
4-6, 5-7 |
2023-03-19 9:15am | E2 | PRTC - Court 1 |
Sonel Maritz
|
Shayna Lea
|
6-3, 6-3 |
2023-03-19 9:15am | E3 | PRTC - Court 2 |
Diane De Jager
|
Annabelle van der Merwe
|
6-0, 6-2 |
2023-03-19 9:15am | E4 | PRTC - Court 3 |
Keotshepile Ntlatleng [7]
|
Jourise van Wyk
|
6-1, 6-0 |
2023-03-20 10:30am | E5 | PRTC - Court 5 |
Katie Doyer
|
Sonel Maritz
|
2-6, 2-6 |
2023-03-20 11:45am | E6 | PRTC - Court 1 |
Diane De Jager
|
Keotshepile Ntlatleng [7]
|
6-2, 6-2 |
2023-03-21 9:15am | E7 | PRTC - Court 3 |
Sonel Maritz
|
Diane De Jager
|
0-6, 1-6 |
2023-03-20 2:15pm | F1 | PRTC - Court 2 |
Katie Doyer
|
Keotshepile Ntlatleng [7]
|
2-6, 1-6 |
2023-03-20 11:45am | G1 | PRTC - Court 2 |
Isabella Molyneaux
|
Shayna Lea
|
6-4, 0-6, 6-10 |
2023-03-20 11:45am | G2 | PRTC - Court 3 |
Annabelle van der Merwe
|
Jourise van Wyk
|
6-1, 6-1 |
2023-03-20 2:15pm | G3 | PRTC - Court 3 |
Shayna Lea
|
Annabelle van der Merwe
|
0-6, 6-2, 3-10 |
2023-03-20 2:15pm | H1 | PRTC - Court 4 |
Isabella Molyneaux
|
Jourise van Wyk
|
7-6, 3-6, 7-10 |
2023-03-19 9:15am | I9 | PRTC - Court 4 |
Divine Makhubedu
|
Enocentia Khambule
|
6-3, 6-4 |
2023-03-19 9:15am | I10 | PRTC - Court 5 |
Nina Pieterse
|
Nokwazi Liyanda Ngcobo
|
6-0, 6-0 |
2023-03-19 10:30am | I11 | PRTC - Court 1 |
Elmien Geertsema
|
Erin Stojakovic
|
6-2, 6-0 |
2023-03-20 11:45am | I13 | PRTC - Court 4 |
Divine Makhubedu
|
Nina Pieterse
|
0-6, 1-6 |
2023-03-20 2:15pm | I15 | PRTC - Court 5 |
Nina Pieterse
|
Elmien Geertsema
|
6-1, 6-0 |
2023-03-20 11:45am | K1 | PRTC - Court 5 |
Enocentia Khambule
|
Nokwazi Liyanda Ngcobo
|
3-6, 5-7 |
2023-03-20 2:15pm | K3 | PRTC - Court 1 |
Nokwazi Liyanda Ngcobo
|
Erin Stojakovic
|
6-0, 4-6, 8-10 |